Zarządzanie flotą samochodową dzięki monitoringowi gps?

Monitoring floty samochodowej jest zagadnieniem coraz bardziej znanym firmom. Ogromne znaczenie ma więc monitorowanie zarówno np. czasu przejazdu, liczby przejechanych kilometrów, jak również samej lokalizacji samochodów. I choć to tylko niektóre dane, do których można mieć dostęp w czasie rzeczywistym podczas monitoringu, to pozwalają one na ocenę wydajności, zasięgu i wielu innych parametrów. Wszystkie mają ogromne znaczenie dla firmy, ponieważ pozwalają na ocenę wydatków i wydajności.

Zarządzanie flotą samochodową

Zarządzanie flotą samochodową przedsiębiorstwa i skuteczny monitoring floty samochodowej możliwe są dzięki obecności niezwykle skutecznych narzędzi monitorujących. Sam system monitorujący jest tez niezwykle prosty w instalacji, a co najważniejsze, posiada wyjątkowo przejrzysty i wręcz intuicyjny interfejs, który zdecydowanie ułatwia pracę z wszystkimi przetwarzanymi danymi.

Monitoring gps

Być może jeszcze niektóre osoby zadają sobie pytanie, dlaczego monitoring floty samochodowej za pomocą gps ma tak kluczowe znaczenie w firmach? Otóż, odpowiedź jest bardzo prosta. Dzięki zastosowaniu lokalizacji GPS możliwe jest sprawdzenie, gdzie w danej chwili znajduje się dany pojazd, a to z kolei zdecydowanie wpływa na podniesienie bezpieczeństwa kierowców i ładunku, który jest przewożony. Ponadto nowoczesne programy opierające się na lokalizacjach gps pozwalają także na śledzenie innych parametrów. Doskonałym przykładem jest Verizon Connect.
GPS a oszczędności

Jak pokazuje wiele dostępnych danych, coraz więcej firm, które świadomie wdrażają monitoring GPS w firmie, notują duże oszczędności. Najwięcej oszczędności zauważanych jest np. na paliwie, a także na czasie pracy kierowców oraz serwisowaniu pojazdów. Wiele nowoczesnych systemów zarządzania flota samochodową pozwala na otrzymywanie informacji o ilości paliwa i jego zużyciu. Co za tym idzie, optymalizując trasy przejazdów, a także planując miejsca tankowania przy jednoczesnym wybieraniu dostawcy paliwa, każda firma może po prostu funkcjonować dużo taniej. Ponadto, możliwe jest też zastosowanie szeregu zabezpieczeń, które w praktyce wyeliminują np. nadużycia paliwowe. Możliwości systemowe pozwalają także na monitorowanie tras pojazdu, dzięki czemu mamy pełną wiedzę na temat wykorzystywania danego pojazdu. Ciągła kontrola zapewniona jest poprzez natychmiastowe powiadomienia SMS (powiadomienia o tzw. niedozwolonym użytkowaniu pojazdu). Tu szczególnie wlicza się wszelkiego rodzaju wjazdy i wyjazdy z geostrefy czy też przekroczenie określonej prędkości.