Zamieszkać poza Trójmiastem… tylko gdzie?

panorama trójmiasta

Mimo tego, że zalety mieszkania w Trójmieście są nam znane od wielu lat, to i tak jesteśmy świadkami ciągłego napływu osób chętnych do osiedlenia się w Gdyni, Gdańsku czy też Sopocie. Nic w tym dziwnego – morska bryza, spora ilość miejsc pracy oraz mnogość ciekawych do odwiedzenia miejsc bywają niezwykle kuszące. Wielu potencjalnych mieszkańców tych dużych miejscowości napotyka poważny problem – ceny nieruchomości takich jak domy czy mieszkania. Jak temu zaradzić?

Mało znane Banino

Zdecydowanie najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest zamieszkanie w miastach okalających tę aglomerację. Nasze przybliżanie sylwetek tychże miejsc zaczniemy od pozornie najmniej znanego ze wszystkich miast, czyli… Banina! Leżące nieco ponad 20 kilometrów od granic Gdańska stało się jednym z najprzyjemniejszych i najprężniej rozwijających miejsc w regionie! Bez wątpliwości jednym z czynników wpływających na stale rosnącą atrakcyjność jest coraz większa ilość mieszkań budowana w Baninie! Gdy dodany do tego kwestie cen panujących obecnie na rynku nieruchomości w sercu Trójmiasta oraz silny rozwój tego niepozornego miasta, zauważymy, że mieszkanie w Baninie jest świetnym pomysłem! Sprawdźcie ofertę jednego z deweloperów ->https://dommoichmarzen.eu/

Małe… Trójmiasto

Zrozumiemy jednak tych z was, którzy nie będą zainteresowani zamieszkaniem akurat w wymienionym wcześniej miejscu. Na całe szczęście, aglomerację trójmiejską okala naprawdę spora ilość niemałych miast. Kiedy będziecie opuszczać granice Gdyni, to kierując się w stronę Półwyspu Helskiego, traficie na teren Małego Trójmiasta Kaszubskiego. W jego skład wchodzą Rumia, Reda oraz Wejherowo. Często mówi się o nich jako „sypialni Trójmiasta”, jednak nie powinniśmy podchodzić do tego terminu w sposób negatywny. Jest on bardziej związany ze znacznie bardziej atrakcyjnymi cenami nieruchomości, które są w zasięgu znacznie większej ilości mieszkańców. Każde z trzech miast Małego Trójmiasta ma swój urok i mamy pewność, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy wybierzecie mieszkanie w Baninie, czy też raczej życie Rumi, Redzie lub Wejherowie, na pewno docenicie niezwykłą bliskość Trójmiasta. Warto jednak trzymać pewien balans: praca w dużym mieście i relaks z dala od jego harmidru w domu poza nim. Sami zauważycie, że życie w mniejszej miejscowości nie musi być trudne!