Podstawowe etapy wykończenia wnętrz

Sprawy związane z wykończeniem wnętrza mogą zabrać nie tylko sporą ilość czasu, ale, co ważniejsze pieniędzy. Jak zatem umiejętnie rozplanować poszczególne działania z nim związane? 

Gdy dochodzi do wykończenia wnętrza, trzeba pamiętać o tym, że czeka nas podjęcie naprawdę wielu decyzji. Dlatego w takim razie dobrze jest możliwie jak najwcześniej zastanowić się nad kształtem poszczególnym pomieszczeń. Zbyt długie zwlekanie przysporzy jedynie więcej problemów oraz ewentualnych kosztów.

Na początku zajmij się ścianami

Zapoznając się z nowym mieszkaniem, niezbędny będzie przegląd jego projektu wnętrza. Pierwszym krokiem zawsze jest ustalenie podziału lokalu. W momencie rezygnacji ze ściany działowej (ewentualnie chęci innego rozmieszczenia pokoi) będzie to potrzebne przed wdrożeniem dalszych działań.  Przy tym trzeba będzie też mieć na uwadze, jak poprowadzona jest instalacja mieszkalna, aby nie doszło do komplikacji, chociażby z przepływem wody.

Bez instalacji ani rusz

Jak już zostało wspomniane wcześniej, niezwykle istotna jest kwestią związana z instalacją: elektryczną, wodną oraz kanalizacyjną. W celu podłączenia wody wraz z grzejnikami trzeba będzie wykuć bruzdy. Ponadto konieczne będzie odpowiednie ułożenie kabli elektrycznych. Cenną wskazówką jest zrobienie zdjęć przygotowanym przewodom, aby w razie konieczności móc je zlokalizować.

Kwestie podłogowe

W momencie, gdy wszystkie instalacje będą starannie przygotowane, można przejść do nałożenia warstw izolacyjnych i rozprowadzenia rur. W tym celu trzeba będzie położyć szlichtę cementową, lecz nie można zapomnieć o jej zabezpieczeniu, ponieważ może się pobrudzić, gdy zaczniemy tynkować. Gdy wszystko będzie gotowe, dla pewności rozsądnie jest zrobić próby ciśnieniowe.

Nie zapominajmy o tynkowaniu

Dzięki tynkowaniu możemy w dowolny  sposób uformować zarówno kształt ścian, jak i sufitów. Dzięki temu mamy wiele możliwości w procesie realizacji indywidualnych wizji mieszkalnych. Używając w tym celów tynków gipsowych układanych w sposób maszynowy, możemy mieć pewność, że powierzchnia ścian oraz sufitu będzie odpowiednio gładka i to bez konieczności nakładania dodatkowych gładzi. Zatem będzie można od razu na nich malować. Niezależnie jednak od rodzaju tynku, powinien być on suchy po nałożeniu.

Podsumowanie

Nie są to oczywiście wszystkie kwestie, o których trzeba pamiętać w trakcie wykańczania wnętrza. Są one jednak absolutną podstawą, aby można było mówić o dalszych etapach. Przy czym w przypadku kolejnych można mówić o relatywnie prostych do wykonania poprawkach, a jeśli nie chcesz się o nic martwić sprawdź ofertę https://bbconstruction.pl/