Jak zbudować prężnie działające przedsiębiorstwo?

jak-zbudowac-preznie-dzialajace-przedsiebiorstwo-1

Sonia Bata urodziła się w Szwajcarii, gdzie spędziła młodość w trakcie której studiowała architekturę. Jednakże to nie tworzenie budynków miało stać się jej sposobem na życie. W 1946 roku Sonia poślubia Thomasa Bata, syn znanego czechosłowackiego producenta obuwia, który w związku z II Wojną Światową wyjechał do Kanady, gdzie kontynuował swoją działalność w branży obuwniczej. Sonia, mając świadomość, że w nowym kraju rodzina musi odbudowywać firmę od początku, mocno zaangażowała się w pomoc, która miała sprawić, iż wszelakie lakierki, sandały, czy obcasy marki Bata po raz kolejny zawojują rynki.

Z czasem Sonia coraz bardziej zaczęła interesować się obuwiem, co nie ograniczało się tylko i wyłącznie do kwestii czysto biznesowych, lecz również do rzeczy związanych z ich projektowaniem oraz historią. Wiele radości sprawiało jej podróżowanie po całym świecie, dzięki czemu nie tylko rozwijała swoją kolekcję, która obejmowała okrycie stóp z całego świata, ale również poznawała nowe trendy oraz rozwiązania, które stawały się pomocne przy projektowaniu nowych modeli. Dzięki temu np. sandały produkowane przez firmę jej męża zyskiwały elementy spotykane na Bliskim Wchodzie, czy w Ameryce Południowej.

Co ciekawe jej aktywność nie ograniczała się tylko i wyłącznie do biznesu, gdyż Sonia prężnie działała jako filantrop, zarówno w organizacjach i fundacjach związanych ze zdrowiem, jak i edukacją, czy ekologią. Również dzięki jej staraniom w Toronto powstało muzeum poświęcone prezentowaniu butów, które powstawały na przestrzeni setek lat.