Jak sfinansować zakup waszego nowego samochodu?

agent-1238811_960_720

Jeżeli już jakiś czas prowadzimy swoją firmę, to zapewne przynajmniej raz myśleliście o tym, żeby zakupić samochód właśnie do użytkowania służbowego. Będzie on niesamowicie przydatny, zwłaszcza gdy nadejdzie czas, aby dojechać do klienta lub kontrahenta. Jakie są zalety i wady zakupu samochodu na firmę? Pozwólcie, że wam pomożemy!

Jak to działa?

Przede wszystkim warto wiedzieć, w jaki sposób możemy zakupić nasz samochód. Jest to zakup za gotówkę, przy pomocy kredytu i z wykorzystaniem leasingu. Każde z wyjść na swoje plusy i minusy. W wypadku pierwszej opcji jest to spory jednorazowy wydatek, jednak w prosty sposób można zakwalifikować to jako koszty w naszej firmie. Kredyt dzielimy na samochodowy i gotówkowy. Pierwszy z nich jest znacznie lepiej oprocentowany, jednak bank pozostaje stale właścicielem danego pojazdu. Przy opcji gotówkowej to my decydujemy, na co przeznaczymy nasze środki! Leasing zyskuje stale na sile, głównie poprzez leasing finansowy!

tempomar samochodu

Dlaczego tak?

Zastanówmy się nad tym, co sprawia, że poszczególne grupy przedsiębiorców decydują się na wybranie poszczególnych dróg finansowania. Jak już wspomnieliśmy, zakup gotówkowy, łączy się dużym jednorazowym zobowiązaniem, który ostatecznie wpiszemy w koszty, przy pomocy amortyzacji. Leasing daje nam większą elastyczność, gdyż będziemy mogli rozłożyć całą sumę na dłuższy czas wydatkowania. Minusem jest jednak to, że prócz samej raty leasingowej w rodzaju leasingu, na jaki się zdecydowaliśmy, dochodzą też dodatkowe opłaty, które są niestety – obowiązkowe!

kierowca samochodu

Podsumowanie

Samochód to obowiązkowa kwestia w każdej firmie. Musicie jednak sami wybrać, co będzie najlepszym wyborem dla Waszej firmy! Dziś daliśmy wam tylko kilka sugestii, które mogą być pewną pomocą dla każdego z Was. Zastanówcie się dobrze, zanim podejmiecie jakąkolwiek decyzję!